Rozrywka

Internetowy portal tematyczny!

Wybór mebli oraz przeróżne inne rozwiązania pomocne w meblowaniu garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być dużym pomieszczeniem, aby przechowywać w niej wszelkie rzeczy i utrzymać w nich porządek. Swoją rolę będzie spełniać ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w innym wnętrzu. W takim wypadku bardzo dobrze sprawdzą się drzwi przesuwne, aby oddzielić garderobę od pomieszczenia.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się nasza garderoba, zależy przede wszystkim od tego, co chcemy w niej magazynować. Wybór o tym, czy potrzebujemy dużo drążków z wieszakami, regałów bądź szuflad, zależna jest od tego, jakiego rodzaju ubrania posiadamy. Warto również zastanowić się czy będziemy potrzebować więcej miejsca na różne sprzęty, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

Dobrym wyborem do niedużej garderoby będzie nabycie szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zmaksymalizować miejsce zarówno na nasze rzeczy i inne dodatki. Warto zdecydować się na zakup mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z produkcji niezwykle dużych szaf ubraniowych. Pojemna szafa narożna również jest doskonałą decyzją oraz powiększy ilość miejsca na naszą odzież.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto też wstawić do Twojej garberoby drzwi przesuwne, nawet jeśli jest to oddzielny pokój. Umożliwi to zwiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Przez zastosowanie drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest potrzebna do otworzenia tradycyjnych drzwi. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo gotowych modeli, ale można również wybrać drzwi przesuwne na wymiar, które oferuje firma Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Urządzając garderobę należy pamiętać, że dobór właściwych mebli to nie wszystko. Bardzo ważne jest też odpowiednie oświetlenie garderoby. Bardzo ważne jest, aby światło dotarło do wszelkich zakątków pokoju. W związku z tym, gdy Twoja garderoba to spore pomieszczenie, powinniśmy zadbać, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Z ekonomicznego punktu widzenia bardzo dobrym wyborem są LED-y. Nie tylko wykorzystują one mało energii, ale dostępne są przeróżne rozwiązania, które sprawiają, że można zamontować je w najróżniejszych miejscach.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie może brakować też właściwego lustra. Nie jedynie umożliwi ono nieograniczone przeglądanie się podczas wybierania stosownego ubioru, ale także powiększy ono optycznie pokój. W przypadku niewielkiego pokoju dobrze jest zastąpić lustro stojące wiszącym. Świetnym pomysłem będzie także wybór szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowane jest lustro.


Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube